Gdzie kupić mieszkanie w Krakowie?

Kraków uznawany jest za miasto, w którym komfort życia jest jeden z najwyższych w Polsce. Pomimo smogu i dużej ilości mieszkańców pod Wawelem (i w okolicach) chce mieszkać coraz więcej osób. Do Krakowa przyciągają zabytki i turystyczne atrakcje, muzea, restauracje i wyjątkowy klimat. Są tutaj też najlepsze polskie uczelnie oraz zagraniczne korporacje, a w przeciwieństwie do Stolicy w Krakowie żyje się wolniej. Samo miasto od stuleci uznawane jest za “magiczne” – nie tylko za sprawą wawelskich czakramów. Jeśli więc chcesz się przeprowadzić do Krakowa, sprawdź, gdzie najlepiej szukać mieszkania.

Jedną z najbardziej atrakcyjnych dzielnic Krakowa jest Krowodrza, oddalona od rynku o 2,5 km, z połączeniami tramwajowymi i autobusowymi, parkiem i fortyfikacjami. Dzielnica jest też dobrze skomunikowana z lotniskiem. To jedna z najmodniejszych dzielnic miasta, w której powstają nowoczesne mieszkania.
Co ciekawe dalej, ale drożej jest w dzielnicy Wola Justowska. To jedna z bardziej prestiżowych dzielnic Krakowa. Więcej jednak jest tutaj willi ekskluzywnych, niż dużych osiedli. Jeśli chcesz kupić mieszkanie nowe, to raczej w kameralnym apartamentowcu o niecodziennej architekturze. Blisko jednak z Woli do Krakowskiego Rynku (ok. 4 km), lotniska w Balicach i obwodnicy Krakowa.

Powodzeniem cieszy się też część dzielnicy Dębniki czyli Tyniec. Mieszkańcy chwalą sobie okoliczną przyrodę, czystsze powietrze, bliskość Klasztoru, który stoi w Tyńcu od tysiąca lat, dobrą komunikację z centrum miasta, chociaż dzielnica oddalona jest o 10 km.

Na szczęście w Krakowie dzielnic, w których warto kupić mieszkanie jest naprawdę sporo. Każda z nich połączona jest dobrze z centrum miasta za pomocą siedzi tramwajów czy autobusów, w każdej większej dzielnicy znajdują się centra handlowe, kina czy pływalnie. Dlatego warto szukać mieszkania kierując się swoimi osobistymi potrzebami i możliwościami finansowymi a nie koniecznie nazwą osiedla czy prestiżem okolicy.