Jak urządzić biuro dla małej firmy?

Biuro dla małej firmy trzeba urządzić tak, by było wygodnym miejscem pracy, ale także wizytówką firmy wśród klientów. Niewielka powierzchnia wymaga zwrócenia uwagi na detale, które sprawią, że biuro będzie funkcjonalne, ale i estetyczne. Gdy szukasz biura dla małej firmy w Krakowie, pomyśl najpierw, czy ma ono służyć do spotkań, czy być jedynie miejscem cichej pracy przy komputerze. Określenie funkcji ma bowiem wpływ na wystrój, który może być swobodny albo elegancki.

Na odbiór firmy przez potencjalnych klientów wpływa wiele czynników – nasz sposób wysławiania się, ubierania, a także otoczenie w jakim ich przyjmujemy. Dlatego nawet biuro, które mieści się w prestiżowym biurowcu nie będzie dobrze odbierane, jeśli wyda się zabałaganione i małe.

Na jedną osobę pracującą w biurze powinny przypadać 2 metry kwadratowe pustej przestrzeni. Zwykle biuro dla małej firmy ma od 15 do 50 metrów kwadratowych, więc niewiele, ale jeśli użyjemy odpowiednich kolorów, może wyglądać ono na jeszcze większe. Dlatego im mniejsza powierzchnia, tym mniej ciemnych kolorów czy wzorzystych tapet – najlepiej, jeśli ściany pomalowane są na kolor biały, piaskowy, jasnoszary, wtedy całe pomieszczenie wydaje się większe. Nie warto też wstawiać do biura dużych foteli, masywnych stołów, czy regałów, bo te zabiorą sporo miejsca, ale też nadadzą wnętrzu większego ciężaru. Umeblujmy niewielkie biuro prostymi meblami z jasnej okleinie albo nawet białymi. Nawet biuro prawnika może mieć nowoczesny design. Bardzo dobrze rozświetlają wnętrze meble na wysoki połysk.

W małym pokoju do pracy powinny się zmieścić tylko meble niezbędne: biurko, fotel, krzesło dla klienta, szafa albo regał na dokumenty, najlepiej zamykana tak, by zawsze panował porządek. Biurko powinno być ustawione w pobliżu okna, tak by jak najrzadziej korzystać ze sztucznego światła. W lampach natomiast żarówki powinny mieć chłodną barwę, bo taka wpływa na chęć do pracy i koncentrację. Na dobre samopoczucie wpływa także zieleń, dlatego w biurze nie powinno zabraknąć doniczki z kwiatami.