Meble w zestawie czy na zamówienie?

Właściwe urządzenie kuchni nie jest zadaniem prostym. Wymaga bowiem do nas zwrócenia uwagi na szereg istotnych kwestii, związanych chociażby z wyborem odpowiedniego wyposażenia.Oczywiście jego skład zazwyczaj jest niezwykle zróżnicowany. Meble kuchenne to bowiem nie tylko wygodny i duży stół, kilka szafek i zlewozmywak. Bardzo ważne są także liczne dodatki, które w dużej mierze decydują o naszym komforcie korzystania z tego pomieszczenia. Jednym z najpoważniejszych dylematów, przed jakim stają osoby chcące wyposażyć swoją kuchnię, jest to, czy decydować się na produkty gotowe, znajdujące się w wielu sklepach meblarskich czy może pójść krok dalej i złożyć indywidualne zamówienie.

Oczywiście każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. W przypadku mebli w zestawach, liczyć możemy na zdecydowanie niższe ceny – wiele sklepów i hurtowni decyduje się na atrakcyjne promocje, które mają zachęcić klientów do zakupu ich wyrobów. Podkreślić należy również fakt, iż meble kuchenne w zestawie zawsze będą do siebie pasować. Każdy element został bowiem przygotowany z myślą o jednym, spójnym projekcie, dlatego nie musimy martwić się tym, iż końcowa kompozycja okaże się nietrafiona. Do wad tego rozwiązania należy natomiast zaliczyć pewne ograniczenie aranżacyjne – możemy bowiem zdecydować się wyłącznie na to, co proponuje producent.

Jakie są natomiast zalety zamówień indywidualnych? Przede wszystkim jesteśmy w stanie dopasować projekt do naszych indywidualnych preferencji. Pragniemy, aby wykorzystać dąb i jesion? A może lubujemy się w drewnach egzotycznych? Żaden problem. Firma, u której składamy zamówienie zrobi niemal wszystko, o co ją poprosimy. Pamiętać musimy jednak również o wadach tego rozwiązania. Te zaś związane są przede wszystkim ze stosunkowo wysokimi kosztami. Cena takiego kompletu w wielu przypadkach będzie kilkukrotnie wyższa niż gotowych zestawów. Nie zapominajmy także o tym, iż przygotowanie poszczególnych mebli od zera wymaga czasu, czasem naprawdę sporego. Weźmy to pod uwagę.