Wybieramy kolor mebli do łazienki

Aranżacja specyficznego pomieszczenia, jakim bez wątpienia jest łazienka związana jest z koniecznością przestrzegania kilku podstawowych zasad, o których nie ma mowy w innych pokojach.Wziąć pod uwagę musimy między innymi warunki w niej panujące. Zmienne temperatury czy podwyższona wilgoć to czynniki, które wpływają na dobór mebli. Niezależnie jednak od tego, do jakiego pomieszczenia kupujemy meble, zawsze musimy wziąć pod uwagę ich kolorystykę.

Powinna ona być zgodna z tym, w jaki sposób łazienka została zaaranżowana. Jeżeli więc zdecydowaliśmy się na płytki stonowane, strzałem w stopę byłby zakup produktów utrzymanych w bardzo krzykliwych barwach. Meble łazienkowe należy dopasować również do wielkości pomieszczenia. Inaczej nasz wybór będzie bowiem przebiegał w przypadku łazienki małej, a inaczej w dużej.

W pierwszym przypadku powinniśmy przede wszystkim skupić się na jasnych barwach, które doprowadzą do optycznego powiększenia przestrzeni. Zakup na przykład mebli czarnych okaże się więc ze wszech miar pomysłem chybionym. Niektóre modele posiadają również dołączone taśmy LED bądź niewielkie lampeczki, które dodatkowo rozświetlają naszą łazienkę. Dzięki grze świateł staje się ona jeszcze większa i przejrzysta.

Jeżeli natomiast ograniczenia dostępnego miejsca nas nie dotyczą, możemy sobie pozwolić na większa swobodę wyboru. Warto w tym przypadku decydować się na kolory żywe bądź grę kontrastów. Nie zapominajmy również o grze świateł, która również pozwoli nam zdecydowanie uatrakcyjnić to wnętrze.

Pewnym dodatkiem estetycznym do naszych mebli mogą okazać się różnego rodzaju wzory bądź zdobienia umieszczane przez producentów na drzwiach bądź bocznych ściankach szafek. Ze względu na ogromne zróżnicowanie rynku, z łatwością znajdziemy modele, których zdobienia doskonale wpasują się w wygląd zamontowanych w łazience płytek. Pamiętajmy o tym, że liczy się przede wszystkim pewna spójność kompozycyjna. Każdy mebel musi być więc wybierany po uwzględnieniu także tej kwestii.